Volná místa
Hledání na webu
Zasílání novinek

Zajímá mě

Najdete nás na Facebook

tepelná čerpadla:

Tepelné čerpadlo s elegantním skandinávským designem Čerpadlo DHP-AQ od Švédské firmy Danfoss

Výhody:

Tepelné čerpadlo DHP-AQ (vzduch/voda) připravuje topnou a teplou vodu bez snížení teploty v topné soustavě. Navíc podporuje širokou škálu aplikací DHP-AQ nabízí nejlepší sezonní výkon na trhu díky unikátnímu řídícímu systému, který neustále optimalizuje a koordinuje tři klíčové parametry pro tepelné čerpadlo:

Tepelné čerpadlo DHP AQ
  • proudění vzduchu (regulace otáček ventilátoru)
  • chladící okruh (elektronický expanzní ventil)
  • rozvod tepla (Opti technologie)

Účinnost DHP-AQ umožňuje přípravu topné a teplé vody i při velmi nízkých venkovních teplotách. Dokonce i při -20°C bude Váš dům příjemně vytopen. State-of-the-art technologie rozmrazování zaručuje energetickou účinnost a plnou funkčnost tepelného čerpadla i během chladných zimních dnů.

K dispozici jsou následující výkony vzduchového tepelného čerpadla: 6 kW, 9 kW, 11 kW, 13 kW, 16 kW a 18 kW. K jednomu řídicímu modulu lze připojit dvě čerpadla, která pak lze instalovat i v budovách, kde může celková spotřeba tepla dosáhnout až 36 kW, např. ve školách nebo hotelech. Účinný provoz čerpadla je zajištěn i tehdy, když venkovní teplota vzduchu klesne
na -20 °C. Zákazníci se tedy mohou spolehnout na nízké energetické náklady i za těch nejdrsnějších povětrnostních podmínek.

Hluk:

Nízká hladina hluku znamená, že nedochází k rušení v okolní zástavbě. Získání stavebního povolení je proto snadnější.

Dodávka teplé vody:

Systém rozvrstvení odebírané vody (tap water stratification - TWS), který je součástí sady Maxi, navíc umožňuje rychlou
a efektivní dodávku teplé vody.

Vzhled:

Čerpadlo představuje to nejlepší ze skandinávského designu. Vzhledem k tomu, že vzduchové čerpadlo se instaluje v bez-
prostřední blízkosti budovy nebo komerční nemovitosti, měli konstruktéři firmy Danfoss snahu celkově vylepšit jeho vzhled. Výsledkem je tepelné čerpadlo vzduch/ voda s moderním elegantním designem, který odpovídá potřebám dnešních zákazníků.

Využití:

Vzduchové tepelné čerpadlo DHP-AQ lze univerzálně využívat v každém ročním období. Zajistí nejen vytápění budovy a teplou vodu, ale umožňuje také budovu ochladit. Je k dispozici ve třech provedeních: Mini, Midi a Maxi. Díky těmto třem různým jednotkám a novým funkcím ovládání lze tepelné čerpadlo DHP-AQ použít ve více než 50 různých režimech vytápění. Při mo-
dernizaci topného systému lze čerpadlo zkombinovat s plynovým nebo olejovým kotlem, solárním systémem či soukromým vodním zdrojem. Jednotlivé části byly pečlivě zvoleny a zkonstruovány tak, aby byla náročnost instalace co nejnižší.

Tepelné čerpadla Danfoss

Související soubory:

Nahoru

©2024, VIK Tepelná technika, Hradec Králové
web: Petr Bláha